Przejeżdżając przez Owczary warto zatrzymać się na parkingu obok Muzeum Łąki . Po obejrzeniu niewielkiej ekspozycji można wybrać się na spacer ścieżką przyrodniczą „Murawy w Owczarach”. Niewątpliwie najpiękniej jest tu podczas kwitnienia kserotermicznej roślinności, ale każda pora roku odpowiednia jest, by podziwiać widoki z grzbietów nadodrzańskich wzgórz.
Przy ścieżce urządzono sporą ilość zadaszonych wiat, w których można odpocząć na ławeczce. Obok każdej z nich ustawiono tablicę informującą na co warto zwrócić uwagę. Na jednym ze wzgórz znajduje się dodatkowa ciekawostka. Jest nią zasadzony tam w 1992 r. Lasek Pokoju – efekt współpracy dwóch stowarzyszeń - miejscowego o nazwie „Towarzystwo Pokoju” z niemieckim Stowarzyszeniem Zamku Trebnitz. Wielokrotnie spotykali się na plenerach pośród rosnących tu drzew malarze i rzeźbiarze z wielu krajów Europy. Oprócz wiaty i tablicy informacyjnej znajduje się tutaj miejsce na ognisko. Przed bramą wejściowa umieszczono jeden z głazów Kamiennego Szlaku Gminy Górzyca. Wykute na nim hasło brzmi „Przyroda jednoczy narody”.
Warto wiedzieć:
„Kamienny Szlak” to 10 głazów z inskrypcjami ulokowanych w ciekawych pod względem przyrodniczym lub historycznym miejscach gminy Górzyca. Znajdziecie je m.in. przy skrzyżowaniu DK 22 z drogą prowadzącą do Czarnowa i Górzycy (niedaleko jednej z wież widokowych Parku Narodowego Ujście Warty, na odcinku Słońsk-Kostrzyn), w samym Czarnowie, Spudłowie, Górzycy i w Owczarach.
Informacja: Najłatwiej dotrzeć do Lasku Pokoju drogą obok malowniczych ruin jednego z budynków dawnego folwarku.