Niegdyś duża wieś o funkcjonującej do roku 1945 niemieckiej nazwie Landau, położona jest w niewielkiej odległości od Bisztynka czyli w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego. Jest to też w zasadzie północny kraniec tej historycznej krainy Warmii, trochę na uboczu z dala od głównych dróg. Nie jest to jednak miejsce pozbawione walorów wartych obejrzenia, prócz starych zabudowań jak zwykle gdy mówimy o warmińskich wsiach napotkamy tu elementy architektury sakralnej.
W centrum miejscowości umiejscowiona jest niewielka kaplica filialna pochodząca z połowy XIX wieku, poświęcono ją Matce Bożej Królowej Aniołów. To skromna murowana i otynkowana budowla, przykryta dwuspadowym dachem z miejscem na sygnaturkę od frontu. W latach powojennych ktoś zdecydował o zamurowaniu wejścia w bocznej ścianie i wykonaniu nowego w ścianie szczytowej, przed wejściem wykonano betonowy podest który miał być częścią wiaty chroniącej wiernych przed deszczem. Wyposażenie wnętrza to kilka ław do siedzenia, gipsowe figury oraz skromny ołtarzyk.
Niestety pomimo wpisania kaplicy do rejestru zabytków w roku 1999 to jest ona w złym stanie technicznym i wymaga remontu, sprawia to m.in. wspomniany podest który powoduje iż cały obiekt podmywa woda opadowa.
Prócz tej kaplicy natrafimy w Lądku jeszcze na dwie typowe warmińskie kapliczki, jedną położoną wśród pól i jedną przy drodze do Prosit. Kapliczka śródpolna pokryta jest szarym i grubym tynkiem, wtórnie przekształcona i częściowo zrujnowana. Kapliczka przy drodze do Prosit pochodzi z drugiej połowy XIX wieku, posiada dużą niszę w elewacji frontowej i zdecydowanie jest w bardzo dobrze utrzymana.