Przy ulicy Żeromskiego 71 możemy oglądać jedną z nielicznych tak dobrze zachowanych w woj. lubuskim pamiątek po wolnomularzach. Jest nią piękny budynek z wielkimi oknami – niegdysiejsze miejsce spotkań sulęcińskiej loży „Pod Gwiazdą św. Jana”.
Zanim nastąpiło powołanie w Zielenzig (przedwojenna nazwa Sulęcina) samodzielnej loży masońskiej, kilku miejscowych zwolenników wolnomularstwa jeździło na spotkania do Gorzowa i Kostrzyna. Od marca 1833 r. - za zgodą i z patentem Wielkiej Narodowej Loży Matki - rozpoczęli prężną działalność we własnym mieście.
Prawdopodobnie w latach 70-tych XIX w. zapadła decyzja o budowie istniejącego do dziś budynku lożowego. Aż do 1933 r. mieściło się w nim jedno z centrów życia społecznego i kulturalnego. Po dojściu do władzy nazistów ruch masoński został zakazany. Ostateczne rozwiązanie lóż musiało nastąpić do 21 marca 1935.
Po delegalizacji wolnomularstwa w budynku lożowym umieszczono Dom Młodzieży (Jugendhaus). Obecnie mieści się tutaj Środowiskowy Dom Samopomocy będący placówką dziennego pobytu z warsztatami terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz osób z zaburzeniami psychicznymi.