W pierwszych dniach sierpnia 1915 w pobliżu Drzewiec przebiegała linia frontu rosyjsko-austriackiego. Wspomnieniem tych czasów jest niewielki cmentarzyk wojenny zlokalizowany obok kapliczki, przy skrzyżowaniu dróg Łopatki - Drzewce i Drzewce Kolonia – Buchałowice. Pochowano na nim ok. 200 żołnierzy armii Austro-Węgier i nieznaną liczbę żołnierzy rosyjskich.
Większość ciał przetransportowano tutaj podczas przeprowadzanej w latach 20. XX w. masowej ekshumacji grobów wojennych. Cmentarzyk jest otoczony rowem (suchym), przez który przerzucono mostek. Tablica informuje ”Cmentarz żołnierzy z I i II wojny światowej w miejscowości Drzewce. Opiekun: Szkoła Podstawowa w Drzewcach”. Lokalna historia wspomina wcześniejsze istnienie w tym miejscu pochówków z okresu wojen szwedzkich i cmentarza cholerycznego.
W latach 80. XX w. nekropolię poddano rekonstrukcji. W centralnym miejscu stanął wówczas betonowy pomnik zwieńczony sylwetką orła. Na cokole wspomniani są zarówno polegli w I, jak i w II wojnie. Po obu stronach pomnika ustawiono 16 betonowych krzyży stylizowanych na Krzyż Virtuti Militari – połowa poświęcona pochowanym nieznanym żołnierzom z lat 1914-1918, druga połowa – poległym w latach 1939-1945. Jest też imienna mogiła Witolda Wiszniewskiego – jak mówi inskrypcja „Żołnierza AK-Warszawa, zastrzelonego przez hitlerowców w 18 roku życia, w czasie ucieczki z transportu do obozu zagłady na Majdanku”.