Poligon Biedrusko i jego rozległe plenery to miejsce, które bardzo lubią filmowcy. Pierwsze kadry nakręcono już w 1923 r. i były to sceny do filmu „Bartek Zwycięzca” w reżyserii Edwarda Puchalskiego. Pięć lat później do Biedruska przyjechała ekipa filmowa kręcąca film „Szaleńcy” lub „My pierwsza brygada” (źródła nie są zgodne). Na planie doszło wtedy do wypadku, kiedy aktorzy grający atak polskiego wojska na rosyjskie okopy wpadli na sztuczną minę, odnosząc obrażenia. W produkcji tej oprócz aktorów grali też żołnierze m.in. z Batalionu CKM w Biedrusku i 15 Pułku Ułanów Poznańskich.
Kolejna produkcja filmowa z biedruskimi plenerami to ekranizacja dramatu Stefana Żeromskiego „Ponad śnieg” z 1929 r. Powojenne produkcje w Biedrusku rozpoczyna serial „Czterej pancerni i pies”. Większość scen poligonowych kręcono w Żaganiu, ale i Poznań gościł pracujących tu aktorów, którzy spali w hotelu garnizonowym i stołowali się w żołnierskiej stołówce. W 1975 r. powstawały tu sceny do „Kazimierza Wielkiego”. Do dzisiaj zachował się na poligonie zbudowany na potrzeby filmu betonowy „zamek”.
Najbardziej znane są jednak biedruskie plenery ze współczesnych produkcji. Rozległe krajobrazy wschodnich rubieży Rzeczypospolitej z „Ogniem i mieczem” to po prostu biedruski poligon. Film rozpoczyna scena, w której Skrzetuski uwalnia z rąk rzezimieszków Chmielnickiego, a została ona nakręcona w ruinach dawnego kościoła w Chojnicy. W tych samych ruinach spotkamy Zagłobę z Heleną uciekających przed Bohunem. Na poligonie powstały wszystkie sceny bitewne i potyczki, tu powstały plenery ze Zbarażem, tu wreszcie zginął od strzał bohaterski Podbipięta.
Dwa lata później (2000 r.) do Biedruska przyjechała ekipa filmowa z Hollywood, kręcąca film „Dowód życia”. We wspomnianych ruinach kościółka w Chojnicy, który na potrzeby filmu został zamieniony na czeczeński meczet, negocjator Terry Thorne (Russel Crowe) przekazuje pieniądze rosyjskim żołnierzom. Na miejsce negocjacji przywiózł go jeepem kierowca, którego grał… Zbigniew Zamachowski. Na poligonie wybudowano też czeczeńską wioskę, a główny bohater ucieka przed Rosjanami wynajętym od polskiej armii śmigłowcem Sokół.