Na wielu mapach miejsce znajdujące się przy DK 64 w pobliżu Góry Strękowej, oznaczone jest jako „pomnik kpt. Raginisa”. Obecnie składa się on z przetransportowanego tu kiedyś fragmentu zniszczonego schronu, na którym umieszczono marmurowe tablice z inskrypcjami „Bohaterskim obrońcom/ odcinka Wizna/kpt.Wł.Raginisowi/i jego załodze/poległym za ojczyznę/we wrześniu 1939 r./społeczeństwo ziemi łomżyńskiej” oraz „Odnowiono staraniem społeczeństwa województwa podlaskiego; październik 2001”. Obok monumentu stoi na niewielkim, otoczonym płotkiem wzgórku, metalowy krzyż na kamiennej (betonowej?) podstawie.
Nie tak dawno do poszarpanej bryły, tuż obok tablic inskrypcyjnych przytulona była jeszcze wojenna mogiła, na której wymieniono „żołnierzy kpt. Raginisa”, tj. por. Brykalskiego i „żołnierza nieznanego”. Według ustnych przekazów, właśnie w tym miejscu miało być pogrzebane ciało nie tylko porucznika, ale też jego dowódcy, kpt. Władysława Raginisa. Ich szczątki miały tu trafić z rozkazu Sowietów jeszcze we wrześniu 1939 r. (pierwotnie pochowano ich obok schronu, w którym zginęli )
W 2011 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Wizna 1939, przeprowadzono prace ekshumacyjne, a szczątki odkryte w ich toku poddano badaniom DNA. Bez cienia wątpliwości została potwierdzona ich tożsamość. 10 września 2011 r. doczesne szczątki Raginisa i Brykalskiego pochowano z wojskowymi honorami w mogile urządzonej na Górze Strękowej, w ruinach schronu dowodzenia.