Kaplica została wybudowana przez miejscowego gospodarza Wojciecha Trybałę w latach 1905-1908. Wewnątrz zostały umieszczone rzeźby z drewna lipowego datowane na rok 1773, pochodzące prawdopodobnie z pierwszego zawojskiego kościoła. W 1907 r. Arcybiskup Krakowski ks. Puzyna wydał zgodę na poświecenie dzwonu, któremu nadano imię Benedykt. Odtąd dzwon wzywał okolicznych mieszkańców na „Anioł Pański”.
W 1970 r. gospodarz Tadeusz Gancarczyk przebudował grożącą zawaleniem baniastą wieżę nadając jej obecny kształt. Kolejny remont kaplica przeszła w roku 1990. W 1997 r. mszę w kaplicy odprawił kardynał Karol Wojtyła. Obecnie Msze Św. Odbywają się w kaplicy tylko w okresie letnim raz w miesiącu. Kaplicą opiekują się potomkowie jej budowniczego, rodziny Trybałów, Garncarczyków i Trzebuniaków.
Kaplica ma konstrukcję domkową, wykonaną z drewna modrzewiowego, z dwuspadowym gontowym dachem zwieńczonym sześcioboczną wieżyczką. Ściana frontowa przyozdobiona jest bogatą snycerką w stylu lokalnego wzornictwa. Po bokach wejścia oraz nad nim znajdują się wnęki, w których umieszczono XVIII-wieczne rzeźby – nad wejściem Pieta, bo bokach św. Piotr i niezidentyfikowany święty. Wewnątrz znajduje się neogotycki drewniany ołtarz i drewniane figury świętego Antoniego i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Kaplica objęta jest ochroną konserwatorską.