Pierwsze wzmianki o Zakęciu (Eckerstorff) pochodzą z 1516 r. Wieś należała wtedy do braci Rechenbergów z Otynia i właściwie aż do początków XX w, związana była z otyńskim majątkiem. W połowie XVII w. miejscowość przeszła na własność jezuitów (oczywiście z Otynia ), którzy przejęli też patronat nad miejscową świątynią. W XVIII w. zmieniono nazwę na Erkelsdorf, a tuż po wojnie na… Wojciechowo.
Kościół był tu wzmiankowany już w 1516 r., nie ma jednak dokładniejszych informacji, kiedy został zbudowany. Zanim trafił w ręce jezuitów, prawdopodobnie należał do gminy protestanckiej. Świadczyć mogą o tym siedemnastowieczne zapisy wizytacyjne, z których wynika, że katoliccy mieszkańcy Zakęcia chodzili na msze do odległego o 2 km Otynia.
Neogotycką świątynię, którą oglądamy dzisiaj zbudowano w latach 1911-1913. Nosi wezwanie Najświętszego Serca Pana Jezusa i jest filią parafii Św. Krzyża w Otyniu . Jest budowlą salową, na planie prostokąta, z zakrystią od strony południowej. Nad drzwiami zakrystii uwidoczniono datę zakończenia budowy „1913”. Szczyt północny zwieńczono wieżyczką z czterospadowym daszkiem. Bezpośrednio pod nią, nad głównym wejściem do kościoła znajduje się oszklona nisza z figurką świętego – jedni mówią, że to św. Florian, inni – że św. Jerzy.
W sąsiedztwie świątyni zwracają uwagę ustawione na ceglanych cokolikach figury: Chrystusa i Najświętszej Panienki. Pod figurą Chrystusa umieszczono w 2016 r. tablicę upamiętniającą 1050 rocznicę chrztu Polski, a pod figurą Maryi)- w 2018 pojawiła się tablica honorująca 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.