Różanki rozłożyły się przy ruchliwej drodze krajowej nr 22. Wieś pochodzi z XIV wieku, a wśród wielu jej właścicieli wymieniany jest nawet Szkot. Przed 1945 r. nosiła nazwę Stolzenberg.
Kościoła w miejscowości nie sposób nie zauważyć. Mija się go objeżdżając miejscowe rondo. Budowla, którą oglądamy dziś, pochodzi z początku XVIII w. Nie wiadomo, czy kryje w sobie fragmenty poprzednich świątyń, co wcale nie jest niemożliwe, bo już w dokumencie z 1337 r. wspominane są łany kościelne, a przedwojenne opisy wyposażenia świątyni wymieniają m.in. kielich z 1597 r. W czasach luterańskich był filią parafii w Wojcieszycach
W listopadzie 1945 r. kościół został konsekrowany pod wezwaniem św. Stanisława Kostki. Pierwsze msze odprawiał ksiądz z Gralewa , później włączono Różanki do parafii w Kłodawie, a od 1959 r. funkcjonuje tutaj już samodzielna parafia z podległymi świątyniami w Wojcieszycach (to ten kościół nadrzędny z czasów protestanckich), Rybakowie, Santocznie i Zdroisku. Salowa świątynia ma dobudowaną w 1735 r. wieżę o niejednolitym kształcie – u dołu czworoboczna, górą ośmiokątna, zwieńczona spiczastym hełmem. We wnętrzu najcenniejszy jest ołtarz.
Świątynię otacza relikt przykościelnego cmentarza z pierwszymi powojennymi grobami (zaledwie kilka). Uwagę zwraca też pomnik pierwszowojenny poświęcony poległym mieszkańcom samych Różanek oraz mieszkańcom gminy. Pomnik ma formę identyczną jak ten, który stoi przed kościołem w Baczynie , jest tylko od niego większy.