Zbudowany ze starannie obrobionej granitowej kostki kościół jest jednym ze starszych zabytków na Ziemi Gorzowskiej. Ceglane dodatki pojawiają się tu oszczędnie – w dekoracji szczytów i obramieniach okien. W jednej ze ścian szczytowych uważny obserwator odnajdzie charakterystyczną szachownicę. Świątynia pochodzi jeszcze z czasów przedbrandenburskich (XIII w.). Dziś jest kościołem filialnym parafii w Baczynie. Otacza ją kamienny murek i resztki poewangelickiego cmentarza w formie lapidarium.
Kościół remontowano w latach 70. ubiegłego wieku, rozbierając przy okazji resztki XVIII-wiecznej wieży (runęła sama nieco wcześniej). W skromnym, jednonawowym wnętrzu wyraźnie widoczne są półkoliste, granitowe portale pamiętające jeszcze okres budowy. Oryginalne są także okna. Płaski strop – trochę nietypowy dla tej budowli – dobudowano później, dzięki czemu (całkiem przypadkowo) uchronił przed zniszczeniem gotycką polichromię. Fakt, że zachowała się na dzisiejszym strychu, świadczy dobitnie o tym, że nawa świątyni musiała być wcześniej znacznie wyższa, a co za tym idzie – otwarta na więźbę dachową.
Fresk „Ukrzyżowanie” przypomina nieco malowidła ścienne z kościoła w Czachowie koło Cedyni. W 2004 roku poddano go konserwacji, jednak z uwagi na miejsce, w którym się znajduje, nie jest dostępny dla turystów. Obok kościoła zachował się też dawny pomnik pierwszowojenny. Jest to duży głaz narzutowy, wykorzystany w 2003 roku jako miejsce upamiętnienia ofiar pogromu przeprowadzonego przez ukraińskich nacjonalistów w Kątach na Wołyniu. Z tamtych okolic przybyła część powojennych osadników.