Kamienica Busserowska przy ulicy Świętojańskiej 29 jest jednym z dwóch tak nazywanych budynków na Starym Mieście. Druga kamienica opatrzona taką nazwą znajduje się na Rynku Starego Miasta i nosi numer 24.
Pierwszy dom na tej parceli powstał prawdopodobnie w chwili wytyczenia ulicy podczas lokacji Starego Miasta w 1409 r. Jednak pierwsze udokumentowane wzmianki pochodzą z końca XV w. Wspomina się w nich o drewnianym domu ławnika Mikołaja Gawrona Przytuli.
Murowaną kamienicę wystawił w tym miejscu w 1629 r. burmistrz i cyrulik Łukasz Busser. Jeszcze do 1944 r. można było zobaczyć tablicę erekcyjną w fasadzie.
W XVIII w. kamienica Bussera była czterokondygnacyjna i trzyosiowa. Jak większość kamienic przy ulicy Świętojańskiej posiadała tylną oficynę od ulicy Piwnej. Na najwyższym piętrze elewację zdobiły dwie rzeźby przedstawiające biskupa i kobietę z lwem.
Na przełomie XIX i XX w. budynek połączony został z sąsiednią kamienicą Pod Okrętem. Ujednolicono wówczas fasady, nadając im klasycystyczną formę. Usunięto także kamienne rzeźby.
W 1944 r. niemal całkowicie legła w gruzach. Po wojnie rozebrano ocalałe fragmenty i zrekonstruowano budynek od podstaw. Architekt Stefan Krasiński, odpowiedzialny za odbudowę, przywrócił do życia dom o dawnym wyglądzie zewnętrznym, ale z nowym układem wnętrz.
W kamienicy Busserowskiej mieści się Restauracja i Bar „Celibar” z dużym wyborem gatunków piwa.