Miejscowość Zazdrość (niem. Neidhof, Zasdross) to właściwie niewielka osada leśna. Główne jej zabudowania to leśniczówka znajdująca się dosłownie tuż przy drodze wojewódzkiej nr. 598 prowadzącej z Olsztyna do Butryn i dalej do Zgniłochy. Wokół wspomnianej leśniczówki jak okiem sięgnąć wszędzie lasy, leśne drogi i ścieżki. Jedna z takich dróżek, oddalona około 100 m. od leśniczówki na wschód od szosy, przecina trochę zapomniany cmentarz z okresu I wojny światowej.
Według starych dokumentów spoczywa tutaj 20 żołnierzy armii niemieckiej i 43 żołnierzy armii rosyjskiej, poległych 28 sierpnia 1914 r. Niestety układ mogił jest zatarty, wiadomo iż były to dwie mogiły zbiorowe i można domyśleć się tylko że nad prochami poległych rosną dzisiaj okalające te miejsce drzewa i krzewy. Mogiły te upamiętniają dwa dębowe wysokie krzyże umiejscowione naprzeciwko siebie, przedzielone ów leśnym duktem. Krzyż łaciński umieszczony jest przy mogile żołnierzy niemieckich, krzyż prawosławny oznacza miejsce pochówku żołnierzy rosyjskich.
Obecne krzyże zostały postawione kilka lat temu, sprawiają wrażenie solidnej konstrukcji, to ważne gdyż stare nie wytrzymały próby czasu i po prostu spróchniały. Trzony tych krzyży podbudowane są drewnianymi elementami parawanowymi.
Patrząc na te miejsce pamięci dawnych wydarzeń, można mieć wrażenie że te dwie armie ciągle stoją naprzeciw siebie, ale oznaczenie tych zapomnianych mogił jest też kolejnym przykładem tolerancji religijnej na Warmii i ukazaniem żołnierskiego szacunku dla pokonanych