Podwaliny pod powstanie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA w Warszawie była decyzja Rady Ministrów, kierowanej przez premiera Ignacego Jana Paderewskiego, o utworzeniu w 1919 r. przedsiębiorstwa pod nazwą Państwowych Zakładów Graficznych. W 1925 r. firmę przekształcono w PWPW SA., która w latach 1927-1929 zainwestowała w nowoczesny kompleks administracyjno-produkcyjny przy ulicy Sanguszki.
Projekt architektoniczny stworzyła pracownia Antoniego Dygata. W latach trzydziestych rozbudowano obiekt, dodając skrzydło od ulicy Wójtowskiej. W czasie powstania warszawskiego budynki PWPW zajęli powstańcy i bronili ich do 26 sierpnia 1944 r. Toczone o nie walki przyczyniły się do znacznych zniszczeń, które usunięto w końcu lat 40.
W 1950 r. wznowiono działalność zakładu pod nazwą Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych. Po okresie rządów komunistycznych wytwórnia wróciła do dawnej nazwy.
Kompleks przy ulicy Sanguszki, poddany w ostatnich latach remontowi, stanowi dziś przykład modernistycznego budownictwa Warszawy okresu międzywojennego.