Kamienica ta usytuowana na rogu Placu Narutowicza i ulicy Tumskiej (adres: Pl. Narutowicza 5). Kamienicę tę wybudowano w 1834 r. W niecałe 50 lat później (dokładnie w 1880 r.) przeszła pierwszą przebudowę. Nazywana jest czasem „kamienicą Kuliga”, gdyż jej budowę rozpoczął znany płocki drukarz – Karol Kulig.
W swojej formie architektonicznej budynek podobny jest do stojącego w pobliżu „Domu pod Opatrznością”. W trójkątnym tympanonie umieszczono czarę z wężami – symbol farmacji, co świadczy o tym, że kamienica od początku swojego istnienia miała pełnić rolę apteki.
Po śmierci Kuliga właścicielem budynku został lekarz Restorff i przeznaczył jego parter na aptekę. W okresie międzywojennym apteka należała do Bolesława Włodkowskiego (prezesa Towarzystwa Łowieckiego), a w części budynku od Placu Narutowicza mieściła się także cukiernia Pełkowskiego (grywano tam także w szachy i bilard).
Apteka przetrwała do chwili obecnej i jest najstarszą, nieprzerwanie działającą na terenie Płocka. W części kamienicy od Placu Narutowicza swoją siedzibę ma aktualnie księgarnia Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki. Do niedawna mieściły się tu także: Płockie Towarzystwo Przyjaciół Teatru i Płockie Towarzystwo Fotograficzne im. Aleksandra Macieszy, które przeniosły swoją siedzibę na Stary Rynek.
Niestety, remonty przeprowadzone w ostatnim 20-leciu doprowadziły do całkowitej przebudowy wnętrza apteki i tym sposobem klasycystyczne, pochodzące z końca XIX w. mahoniowe meble apteczne zostały całkowicie zniszczone. Witryna księgarni MPiK (nowoczesna w swoim wystroju) także nie bardzo pasuje do historycznego, wiekowego budynku. Właścicielem kamienicy są państwo Trzcińscy.