W czasie wędrówki po podwarszawskim uzdrowisku i letnisku Konstancin, będącym dziś częścią miasta Konstancin-Jeziorna, przeżyjemy niezwykłą podróż w czasy końca XIX i początków XX wieku. Zapewnią nam te przeżycia zespoły rezydencjalne wzniesione tutaj przez znanych architektów dla równie znanych i bogatych warszawskich przedsiębiorców. Zespoły te tworzyły okazałe wille otoczone dużymi, zaprojektowanymi przez profesjonalistów ogrodami.
Konstancińska starówka, licząca niewiele ponad sto lat jest przekrojem mody panującej w tamtych czasach w budownictwie. Wśród perełek architektury Konstancina znajduje się willa o nazwie „Izyhali” znajdująca się przy ulicy Sienkiewicza 15. Została wzniesiona według projektu Tadeusza Sobockiego dla przedsiębiorcy związanego z branżą tytoniową i sektorem zbrojeniowym Władysława Paschalskiego. Jej budowę rozpoczętą w 1926 r. ukończono już po śmierci inwestora w 1927 r.
Neobarokową willę, nosząca nazwę będącą zlepkiem części imion córek Paschalskiego Izabeli i Haliny otoczył duży ogród perfekcyjnie zaprojektowany przez Stefana Rogowicza. Na jego terenie znalazła się szklarnia, garaż, a także placyk do gry w krykieta. W czasie wojny willę zajęli Niemcy, a po jej zakończeniu funkcjonowało tu przedszkole. Obecnie po wyprowadzeniu z budynku tej placówki planowane jest przywrócenie willi i jej otoczeniu wyglądu z lat 20-tych XX w.