Niewielka wieś Krasnołęg na Ziemi Lubuskiej należy do gminy Krzeszyce w powiecie sulęcińskim. Stoi w niej nietypowy pod względem wyglądu kościół św. Kazimierza. Jest świątynią filialną i należy do parafii św. Antoniego w Krzeszycach.
Wieś ulicówka powstała na Błotach Warciańskich w latach 70. XVIII w. Była kolonią należącą do zakonu joannitów w Słońsku . Do 1945 r. nosiła z francuska brzmiącą nazwę Beaulieu (nadana przez Ferdynanda, zafascynowanego kulturą francuską młodszego brata króla Fryderyka II Wielkiego). Miejscowość początkowo nie miała kościoła, tylko własnego kaznodzieję. Murowaną świątynię w stylu klasycystycznym wybudowano dopiero w latach 1802-1809. Jak na zbór protestancki przystało, budowla miała dwa rzędy okien dla odpowiedniego doświetlenia otoczonego emporami wnętrza. Po wojnie kościół poświęcono w 1946 r. pw. św. Kazimierza. W roku 1969 strawił go pożar, lecz w latach 1970 - 1971 został odbudowany.
Dziś jego sylwetka bez jakiejkolwiek wieży ze skromnym krzyżem w szczycie, z daleka wygląda na zwykły dom mieszkalny. O połowę zmniejszono też liczbę okien w bocznych elewacjach (zamiast dwudziestu z każdej strony, jest ich tylko po dziesięć, za to dużo większych). Nietypowa jest również kolorystyka jego elewacji z akcentami w kolorze niebieskim. Pod metalowymi nogami stojącej obok kościoła dzwonnicy zachował się fragment podstawy cokołu dawnego pomnika pierwszowojennego.