Zimą amatorzy białego szaleństwa, wiosną, latem i wczesną jesienią zwolennicy turystyki pieszej, rowerowej, nieraz miłośnicy paralotniarstwa - a wszystkich łączy jeden cel - Mosorny Groń; i choć nie da się ukryć, że jest to szczyt jakich wiele w Beskidzie Żywieckim, tym niemniej jego walory doceniane są przez wielu go odwiedzających o każdej porze roku.
Mosorny Groń wznosi się na wysokość 1047 m n.p.m. i stanowi zachodnią część Pasma Polic. Jest położony w bocznym grzbiecie odbiegającym z Cylu Hali Śmietanowej na zachód. Sąsiaduje od północy z doliną Mosornego Potoku, natomiast południowo-zachodnie stoki opadają ku dolinie Jaworzyny. Zakończeniem szerokiego grzbietu biegnącego od szczytu na północny zachód jest dolina Skawicy.
W grudniu 2003 roku w Zawoi Policznem otwarto kolej krzesełkową o długości 1380 metrów oraz towarzyszącą mu trasę zjazdową o długości 1420 metrów i deniwelacji 336 metrów (jest to również trasa FIS). Ze wspomnianej kolejki można korzystać cały rok, z wyjątkiem okresowych przeglądów i dni, w których prędkość wiatru uniemożliwia ze względów bezpieczeństwa normalną pracę wyciągu. Stok posiada sztuczne naśnieżanie, a nad bezpieczeństwem jego użytkowników w zimie zawsze czuwa ekipa ratowników z Grupy Beskidzkiej GOPR (sekcja babiogórska).
Ze szczytu góry Mosorny Groń rozpościera się niepowtarzalny widok na masyw Babiej Góry, Policy, Jałowca, a dalej na Beskid Żywiecki, Makowski i Tatry. Obok szczytu przebiega szlak turystyczny wiodący w masyw Policy i dalej również na Babią Górę.