Niemal każdy turysta odwiedzający Warszawę ma w planach zwiedzania Stare i Nowe Miasto. Przy ładnej pogodzie zwiedzający tłumnie przemierzają szlak prowadzący od Krakowskiego Przedmieścia przez Plac Zamkowy do Rynku Starego Miasta. Następnym etapem wędrówki jest najczęściej Nowe Miasto, do którego wiedzie ulica Freta zabudowana ciekawymi obiektami pochodzącymi głównie z XVIII w. Tutaj w okresie letnim można przysiąść w jednym z wielu ogródków restauracji i kawiarni działających przy tej arterii.
Jednym z ciekawych budynków tworzących zabudowę nieparzystej strony ulicy Freta jest kamienica nosząca numer 15. Obok niej bierze swój początek ulica Świętojerska. Kamienica powstała około 1743 r. dla właściciela kilku innych domów w tej części miasta Franciszka Salwatora. Budynek wzniesiono na zrębach domu, który należał do poprzedniego właściciela posesji, stolarza o nazwisku Kuna. Piętrowa, trzyosiowa kamienica miała popularny w XVIII-wiecznej Warszawie dworkowy styl.
Salwator po pewnym czasie odsprzedał dom Stanisławowi Dąbrowskiemu, który dokonał jego przebudowy około 1772 r. Budynek w tej formie przetrwał do 1944 r. W czasie walk powstania warszawskiego uległa wraz z sąsiednią zabudową zniszczeniu. Odbudowano ją w dawnej formie w latach 1951-1953 według projektu Stanisławy i Jerzego Dutkiewiczów. Elewacje ozdobiły wówczas widniejące do dziś polichromie.