W tej ciekawej i zacisznej miejscowości położonej na samym krańcu Południowej Warmii możemy odnaleźć trzy tradycyjne przydrożne kapliczki. Dwie usytuowane są prawie w samym centrum wsi, w nieznacznym oddaleniu od siebie. Na dość wysokim wzniesieniu i przez to interesująco eksponowana, swoje miejsce znalazła neogotycka kapliczka datowana na 1889 r. Jest ona murowana z czerwonej cegły. Wybudowano ją na planie kwadratu z częścią bazową węższą od korpusu i jest to raczej nieczęsto spotykana tutaj konstrukcja. Górny poziom kapliczki tworzą ostrołukowe otwarte wnęki z dewocjonaliami, umieszczone z każdej strony. Całość przykrywa wielospadowy dach z czterema sterczynami i kutym krzyżem. Kapliczkę w roku 2006 wpisano do rejestru zabytków.
Następną usytuowano przy głównej drodze, na wydzielonym terenie. Także neogotycka, a metalowa chorągiewka informuje, że ta również pochodzi z 1889 r. Posiada trzy poziomy. Środkowy i górny to półkoliste nisze z figurami i innymi religijnymi elementami. Jest to bardzo ładny zadbany obiekt, gruntownie wyremontowany a kamienne pełne zieleni otoczenie dodaje tylko wyjątkowego uroku.
Aby dotrzeć do ostatniej trzeba pofatygować się na kolonię Giław w kierunku północno-zachodnim. Ta bardzo skromna kapliczka znajduje się na terenie prywatnym, w pobliżu siedliska. Z opisu wynika, że prawdopodobnie pochodzi z 1923 r. Konstrukcyjnie swoim kształtem zbliżona jest do tej znajdującej się w centrum wsi. Wąska baza i przeszklone wnęki w górnej części oraz podobny wielospadowy daszek. Odróżnia je elewacja, gdyż tę otynkowano na biało co niezwykle pasuje do otaczającego ją krajobrazu. Mimo że bardzo skromna i ciężko do niej dotrzeć, to warto jednak zadać sobie ten trud aby chociaż na chwilę popatrzeć na obraz, który często prezentowany jest jako wizytówka Warmii, czyli piękny widok z kapliczką w tle.